Меню

З мокрим ротором

Циркуляційний насос з мокрим ротором

Проблема опалення актуальна для всіх житлових приміщень. Особливо гостро питання стоїть в приватних будинках, де немає підключення до централізованої магістралі. У невеликих одноповерхових будівлях досить природною опалювальної системи. Багато сучасні будинки мають кілька поверхів і площу понад 100 квадратних метрів, і обігріти його таким способом буде проблематично. Підвищити ефективність автономної опалювальної системи допомагають агрегати, що прискорюють швидкість потоку теплоносія. За конструкцією обладнання буває «сухого» і «мокрого» типу. У побуті більшого поширення отримав циркуляційний насос з мокрим ротором. Врізане в трубопровід пристрій забезпечує рівномірний прогрів системи на всіх ділянках.

Значення агрегату

Ефективність опалення залежить від параметрів руху теплоносія, які забезпечує циркуляційний насос для опалення з мокрим ротором. Для магістралі великої протяжності з підйомом на верхні поверхи слід вибирати агрегат з підвищеними технічними можливостями і гарною швидкістю потоку рідини.

Мокрий циркуляційний насос для опалення встановлюють для забезпечення:

 • підвищення швидкості руху теплоносія в системі;

 • рівномірного прогріву всіх ділянок трубопроводу.

Мокрі циркуляційні насоси позбавили від необхідності при створенні опалювальної системи використовувати труби великого розміру і прокладати їх під ухилом. Агрегати підвищують швидкість потоку рідини, гаряча вода інтенсивно надходить на радіатори, завдяки чому приміщення прогрівається швидше.

Циркуляційні насоси з мокрим ротором в системах опалення

Принцип роботи стандартна опалювальна система замкнутого типу найпростіший. Котел нагріває воду, яка самопливом пересувається по трубах, встановленим під нахилом. Через невеликій швидкості руху рідина швидко остигає і повертається в котел холодна. Це змушує агрегат постійно працювати на повну потужність, а дальні кімнати залишаються практично без тепла. Примусова система опалення для пересування теплоносія передбачає наявність циркуляційних насосів мокрого типу. Гаряча вода одно прогріває трубопровід на всіх ділянках. Це дозволяє підтримувати температурний режим в будь-якому приміщенні, незалежно від місця розташування опалювального котла

Магістралі такого типу підрозділяється на два види:

 • двотрубна система - паралельне підключення приладів опалення;

 • однотрубна - послідовне підключення радіаторів.

Колекторна опалювальна система передбачає індивідуальне підключення кожного приладу до зворотного і подає трубопроводу. Радіатори монтують паралельно до колекторів, які забезпечують подачу води. Місце під обладнання передбачають при розробці проекту опалення. Ефективність магістралі підвищують колекторні насоси з мокрим ротором. Розводка системи дозволяє регулювати рівень нагріву кожного радіатора незалежно від роботи приладів на інших ділянках. Колекторні агрегати для системи опалення дозволяють істотно знизити витрату електроенергії. Здвоєний циркуляційний насос з мокрим ротором має два режими, що збільшує потужність подачі рідини.

Коли встановлюють циркуляційні прилади?

Ціна циркуляційного насоса з мокрим ротором виправдовує його працездатність. Встановлюють агрегат в магістраль в таких випадках:

 • з метою підвищення ефективності опалювальної системи;

 • теплогенератор не обладнано насосним вузлом;

 • для врізки в трубопровід діючої системи опалення природного типу.

Рух гарячої води за допомогою водяної помпи має ряд переваг, серед яких слід виділити:

 • зменшується різниця температури рідини під вхідної та вихідної трубі, в результаті чого опалювальний котел не працює на повну потужність;

 • всі кімнати, незалежно від дальності джерела тепла, однаково прогріваються;

 • можливість регулювати температурний режим нагріву рідини, що подається в трубопровід, позбавить від спеки в приміщенні при відлиги і холоду в морозні дні;

 • швидкий прогрів магістралі при запуску холодного опалювального котла;

 • трубопровід можна прокладати паралельно підлогового покриття, не дотримуючись ухилу трубопроводу;

 • використання тонких труб знижує витрати при закупівлі матеріалу.

Циркуляційні прилади в магазині «Сантехполив»

На сайті нашого інтернет-магазину представлено обладнання для різних систем опалення. Вибір агрегату залежить від конструкції котла, опалювальної площі і типу магістралі, де буде встановлено обладнання. Вичерпну інформацію по кожній моделі нададуть менеджери порталу. Замовити циркуляційний насос з мокрим ротором можна з доставкою в Київ, Запоріжжя, Харків, Дніпро, Львів, Одесу та інші регіони України.